HAKKIMIZDA
 
Şirketimiz; 1990 Yılında Oruç Ticaret, Kadir Oruç, Oruç Ticaret unvanıyla ticari faaliyetine şahıs firması olarak bisiklet ve motosiklet tamiri ile başlamış,2004 yılında ise şahıs firmamız aile şirketine dönüştürülerek Oruç Motorlu Araçlar Tic. Ltd. Şti. olarak yeni unvanını almıştır.
 
Motosiklet sektöründe yedek parçalarının büyük bir kısmı Türkiye iç piyasasında temin etme olasılığının bulunmaması nedeniyle Şirketimiz 2005 yılı içersinde dış ülkelerle ticaret yapmayı hedeflemiş ve gerçekleştirdiği bağlantılar neticesinde 2 Zamanlı IZH PLANET-5 MOTOSİKLET yedek parçaları ithalatına başlayıp Türkiye geneli yedek parça pazarlamasına girmeyi başarmıştır. 2005 yılında Türkiye genelinde 200 bayii’ e ulaşıp 8 yıl boyunca motosiklet yedek parça pazarlamasını ve satışını gerçekleştirmiştir. 2007 Yılında XINGYUE marka 250 CC 3 tekerlekli motosikletin Türkiye distribütörlüğünü alarak bu motosikletin ithalatını, Pioneer marka 200CC’ lik motosikletlerin montaj iznini alarak Türkiye piyasasına girmiştir.

2010 yılında 4 ZAMANLI IZH PLANET-7 MOTOSİKLET MONTAJINI TÜRKİYE' de yapmayı hedef edinerek öncelikle HHH, IZH ve PLANET ibarelerinin  markalarını ve motosikletin  tasarımını  şirketimiz adına tescilini Türkiye patent kurulundan onay alıp, alt yapı ve yasal işlemlerini tamamlayarak şirketimizin  Bu iş yerinde motosiklet üretim hattımızı kurarak sanayi bakanlığından  alınan yılda 2400 adet Motosiklet üretebilir. Kapasite raporuyla üretim hakkına sahip olduğumuz kendi bandımızda 2013 yılının 7.ayında % 60 Türk Malı,  marka ve tasarımı şirketimize ait olan 250 CC 4 zamanlı HHH IZH PLANET-7 motosikletlerimizi sevenlerinin hizmetine sunmayı başarmıştır.
 
Oruç Motorlu Araçlar ailesi olarak temel prensibimiz her zaman Kalite Önceliği İlkesi olmuştur ve daima bu prensibimizin dışına çıkmamayı kendimize misyon edinmişizdir. Kaliteden taviz vermeyen firmamızda üretimimizin her aşaması genç, dinamik ve profesyonel ekibimiz tarafından titizlikle kontrol edilmektedir. Ürünlerimizin kalitesine olan güvenimiz ve müşterilerimizin inancı sayesinde gelişmiş ve gelişmekte olan yüksek standartlarımız, ISO 9001-2000 Kalite Uygunluk Belgesiyle de onaylanmıştır.
 
Şirketimiz, Bünyesinde bulunan pazarlama temsilcilerimiz, bayilerimizi araçlarıyla devamlı olarak ziyaret ederek satış yapmaktadırlar. Satışını gerçekleştirdiğimiz. Ürünlerimizin sevkiyatını gerek kargo gerekse kendi araçlarımız ile yapmaktayız. Gerçekleştirilen hedefler ile gelecekteki hedeflerimiz, referans listemizde görülen yapmış olduğumuz işler neticesinde 2010 yılında Çermik vergi rekortmenliği ve almış olduğumuz teşekkür yazıları bizleri daha da motive etmiştir.  Motosiklet ve yedek parça sektöründe en iyi olmaya tüm ekibimizle el birliği ile devam etmekteyiz.
 
Şirketimiz kendi menfaatleri doğrultusunda 2004 yılından itibaren, çeşitli ülkelerde fuar ve fabrikaları ziyaret ederek, kendi ürettiği ve ithal ettiği malları Türkiye pazarına sunmaya devam edecektir ve yeniden yapılanmaya giderek, şirket merkezini ve depolarını Diyarbakır/ Çermik Tepe Mahallesi Diyarbakır Caddesi Barış sokak no. 155/A ve Anıl sokak No. 4 Adresine taşımıştır.
 
Marka Tescil Belgesi
ISO 9001:2008
ISO 14001:2004
OHSAS 18001:2007
Marka Tescil Belgesi
Marka Tescil Belgesi
Marka Tescil Belgesi
Marka Tescil Belgesi
 
OruçMotor © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.